How-to-choose-Domain

نام دامنه سایت را چگونه انتخاب کنم

نحوه انتخاب نام دامنه
یکی از بزرگترین و مهم ترین سوالاتی که می تواند در محبوبیت و کسب درآمد یک وب سایت موثر باشد، انتخاب نام دامنه یا همان نام دامین مناسب می باشد که شاید در ابتدای هر پروژه ای کمی عجولانه انجام شود و در انتخاب آن نکات مهم را رعایت نکرده باشید که طبیعتا می تواند در عدم پیشرفت وب سایت شما دخیل باشد.

نکات مهم در انتخاب نام دامنه

برای اینکه نام مناسب برای دامین خود انتخاب کنیم نیازمند پیش شرط هایی هستیم، این شروط به ما کمک میکنند تا از لحاظ برندینگ و سئو نسبت به رقبا پیشی بگیریم

 تایپ آسان نام دامنه

نکته ای که بسیار تاثیرگذار است و متاسفانه توسط مدیران وب سایت ها جدی گرفته نمی شود، انتخاب نام دامنه مناسبی است که تایپ آن آسان باشد و کاربر بتواند آنرا به راحتی تایپ و جستجو کند. با این حال نکته کلیدی که می تواند در کسب و کار و موقعیت شما در میان وب سایت های دیگر موثر واقع شود، انتخاب نام دامنه مناسب است که می توانید با ایده خلاقانه نسبت به کسب و کار خود اقدام کنید.

کوتاه یا بلند بودن نام دامنه

از مهم ترین سوالاتی که در رشد کسب و کار اینترنتی و یا حتی برندینگ شما می تواند موثر واقع شود، تعداد حروف به کار گیری شده دامنه است! برخی از مدیران وب سایت ها سعی بر گنجاندن چندین حرف به عنوان نام دامنه هستند که این کاملا اشتباه می باشد! جالب است بدانید هر چقدر نام دامنه شما کوتاه باشد، یوزر می تواند راحت تر اقدام به جستجو نماید.

 استفاده از کلمه کلیدی مناسب

نکته ای که حتما باید در انتخاب نام دامنه مناسب به آن توجه کنید، این است که کمی بیشتر با خودتان صادق باشید! منظور این هست که هدف اصلی شما از ایجاد نام دامنه چیست؟ برای آشنایی با این سوال می توان به این سوال اشاره کرد که قطعا می تواند هدف ما از گزینه را به شما اعلام کند. با این مثال یقینا منظور ما را متوجه شده اید و لازم به ذکر است که موتورهای جستجو گوگل شما را با انتخاب این نام  و همچنین مطالب مرتبطی که در وب سایت خود منتشر می کنید، به عنوان یک مرجع در این زمینه خواهد شناخت و مشتری شما حس بهتری نسبت به وب سایتی که وارد آن شده است پیدا خواهد کرد

 

منطقه جغرافیایی در انتخاب نام دامنه

اگر تجارت شما متعلق به یک کشور است، برای اینکه بتوانید در میان برندهای دیگر محبوبیت بیشتری کسب کنید، می توانید پسوند دامنه را مطابق با منطقه جغرافیایی خود انتخاب کنید که این می تواند در سئو سایت شما موثر واقع شود.

 

 استفاده از اعداد و حروف اضافه در نام دامنه

برای متوجه شدن این موضوع ما می خواهیم شما خودتان را به عنوان یک یوزر قرار دهید که بعد از شنیدن نام وب سایت شما که در آن عدد بکار رفته است، می خواهد آنرا در موتور جستجو گوگل جستجو کند! قطعا امکان بروز برخی مشکلات وجود خواهد داشت. برای مثال اگر در نام دامنه از عدد پنج  استفاده کرده باشید، برای کاربر سوال خواهد شد که 5 یا پنج را جتسجو کند و این می تواند باعث عدم جذابیت پایه سایت شما برای او باشد.

همچنین توصیه می شود از نقطه یا خط تیره ” – ” در نام دامنه استفاده نکنید چرا که می تواند همانند بالا برای کاربر مشکل ساز شود و سئو سایت شما کمی آسیب ببیند. بنابراین تا حد امکان این نکته را مد نظر خود قرار دهید.

 به یاد ماندنی باشید

تا امروز میلیون ها نام دامنه در زمینه های مختلفی ثبت شده اند که طبیعتا دامین هایی که نام جذاب، کوتاه، مفهومی و متناسب با محتوای داخل آن بکار رفته است، به یاد ماندنی تر خواهند بود و سعی کنید نام وب سایت خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید تا به مرور در میان سایر کاربران شناخته شود و این گونه شما تبدیل به یک فرد به یاد ماندنی خواهید شد.

تحقیق کنید

بعد از انتخاب نام دامنه، از خرید آن دست نگه دارید! شما ابتدا باید در مورد آن تحقیق کنید! اما این تحقیق به چه منظور می باشد؟ برای پاسخ به این سوال می توان به این نکته اشاره کرد که شاید شخصی یا کمپانی ای قبل از شما دامنه مدنظر شما را با نگارشی دیگر خریداری کرده باشد و ادعای مالکیت آنرا به راحتی داشته باشد. از این رو خرید دامنه مشابه با دامنه قدیمی ثبت شده غیر قانونی است و ممکن است بسته شود و زحمات شما بی پاسخ بماند.

 پسوند مناسب دامنه

پسوند  دامنه شما می تواند عاملی موثر بر زمینه فعالیت شما برای کاربر باشد که قطعا باید آنرا رعایت کنید. پسوندها متناسب با زمینه های مختلف تعریف شده اند که یقینا در شناخته شدن شما موثر خواهد بود. برای مثال اگر شما یک کمپانی هستید، می بایست از پسوند نقطه کو استفاده کنید.

 برند خود را بسازید و مراقب آن باشید

برای محافظت از برند خود می توانید دامنه های مختلف را حتی با غلط های تایپی که ممکن است کاربر دچار آن شود را خریداری کنید. این اقدام شما بسیار هوشمندانه خواهد بود چرا که رقبا قادر به دخل و تصرف برند شما نخواهند بود و با تایپ اشتباه می توانند به وب سایت شما وارد شوند.

 در خرید نام دامنه سریع اقدام کنید

روزانه تعداد دامنه های بسیار زیادی با پسوندهای مختلف توسط کاربران مختلف خریداری می شوند که این تبدیل به یک چالش بزرگ در این زمینه باشد. به همین دلیل توصیه می شود بعد از انتخاب نام دامنه مناسب آنرا فورا انتخاب و خریداری کنید.

Tags: No tags

نظر خود را با ما درمیان بگذارید

ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود تکمیل بخش های ستاره دار* اجباری است